Стоматологічна клініка у Львові

0
446

До видалення зуба мудрості

1. Для будь-яких хірургічних маніпуляцій найкраще підходить ранок. Враховуйте цей фактор, плануючи прийом до лікаря. В цей час ваш організм сповнений сил, а, значить, легко переживе стресову медичну ситуацію. Можливий дискомфорт і залишкова ниючий біль протягом дня заспокояться. Ви зможете гарненько виспатися, а в разі виникнення ускладнення — оперативно звернутися до свого лікаря в той же день.
2. Перед прийомом щільно поїжте. По-перше, не голодний пацієнт — задоволений пацієнт. По-друге, у ситих людей кров краще згортається. Від прийому їжі варто відмовитися в разі наркозу або загального знеболювання.
3. Будь-які легкі заспокійливі препарати приймають не пізніше, ніж за годину до проведення операції.
4. У деяких випадках (скажімо, видалення зуба мудрості) стоматолог може попросити вас заздалегідь прийняти протизапальні і знеболюючі засоби. Пити їх варто тільки за призначенням лікаря!
5. Не забудьте і про правильний позитивний настрій. З найскладнішими операціями життєрадісні люди справляються набагато легше.

Після видалення зуба

1. Видалення зуба неминуче супроводжується кровотечею. Як правило, щоб зупинити кров лікаря досить накласти на рану компресію — стерильний тампон на кілька (15-30) хвилин. У рідкісних випадках його змочують в лікарському розчині. За певних умов і може знадобитися накладення швів.
2. Поки в утворилася лунці не сформувався щільний кров’яний згусток, в ніжне отвір можуть потрапити залишки їжі, що викличе ускладнення. Тому пацієнту слід уникати прийому їжі і напоїв протягом 2-3 годин після операції.
3. У першу добу постарайтеся уникати гарячих рідин. Вони можуть привести до неприємного альвеоліти — запалення стінок лунки.
4. Намагайтеся не чіпати травмовану лунку (в тому числі мовою), навіть якщо здається, що вам щось заважає. Краще повторно звернутися до лікаря, але не в якому разі «Не розколупувати» ранку.
5. Тим, хто схильний до шкідливої ​​звички куріння слід утриматися від неї хоча б на дві доби. Це значно покращить процес загоєння.
6. На три доби виключіть з раціону грубу (наприклад, горіхи або чіпси), гарячу, кислу і гостру їжу. Вони можуть викликати запалення лунки, збільшити запалення і травмувати слизову оболонку порожнини рота. Жувати при цьому потрібно тими зубами, які розташовуються на максимальному видаленні від місця вирваного.
7. На цей же термін варто обмежити гарячу ванну, сауну або солярій, виключити фізичні навантаження (особливо нахили і підняття важких предметів). Вони можуть збільшити артеріальний тиск, викликати набряк і кровотеча. Краще прийміть душ.
8. Не забувайте про традиційну гігієну порожнини рота. В ідеалі придбати нову зубна щітку. Під час чистки намагайтеся уникати місць, прилеглих до лунки видаленого зуба, використовуйте мінімальну кількість зубної пасти.
9. Для зменшення набряку і звуження судин лікарі радять використовувати охолоджуючі компреси. Не переборщити! Є ризик застудити нерв. Не сильно заморожені шматочки льоду обов’язково прикладайте через тканинну або паперову серветку, але не довше, ніж на 15 хвилин, з проміжками як мінімум на півгодини. А ось нагрівати травмовану область, наооборот, категорично не можна.
10. Приймайте тільки ті лікарські препарати, які вам призначив стоматолог. І тільки за рекомендованою їм схемою. Якщо лікарем не призначено полоскання — не займайтеся самолікуванням!

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяРолери
Следующая статьяПохід у горы взимку

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here