Юрій Мавроді, експерт ринку нерухомості та девелопменту розповів, що інвестування на ранніх етапах будівництва в деякі приміські об’єкти житлової нерухомості вигідніше, ніж банківські вклади. Мнение эксперта рынка недвижимости Юрия Мавродиева: застройщики против банкиров — за сбережения украинцев.

«Ринок заміської нерухомості перенасичений пропозицією об’єктів, що посилило конкуренцію між забудовниками за гроші платоспроможних інвесторів. Один з таких інструментів конкуренції — ціна «квадрата» на початковому етапі будівництва. Останнім часом ми бачимо істотне збільшення різниці в ціні «на котловані» і буквально через 12-18 місяців після початку будівництва: іноді ця різниця становить 10-13%. Таким чином, забудовники цілком можуть конкурувати з банками за тимчасово вільні гроші інвесторів », — вважає Юрій Мавроді.

Експерт зазначив, що забудовники завжди уважно стежать за процентною політикою банків: історично зниження прибутковості банківських вкладів завжди стимулює інвестиційний попит на нерухомість. А зараз спостерігається високий інтерес інвесторів до об’єктів нерухомості: при стабільно доступних цінах, що межують із собівартістю «квадрата», на одного платоспроможного покупця доводиться кілька конкурентних пропозицій.

«Можливий перетікання грошей з банківських депозитів в ринок нерухомості може надати стимулюючу дію на ріст цін в приміському сегменті. Тоді інвестиції в нерухомість виявляться ще більш вигідними. Але затягувати з прийняттям рішення не варто: сукупність ринкових і економічних чинників свідчить про наближення плавному зростанні цін », — прогнозує Юрій Мавроді.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here